• امروز : جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
  • 02126403387 - 09352200077
  • ربات تلگرام پاسارگادتاباک

Blind Cupping

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

ممکن است فکر کنید که همیشه قهوه روی میز خود را ارزیابی می­کنید اما احتمالاً اینگونه نیست. انتظارات شما و تعصبات شخصی همواره بر امتیازی که می­دهید تأثیر می­گذارند.
تنها راه حل؟ Blind Cupping یا قهوه آزمایی چشم بسته
این کار نه تنها به شما کمک می­کند که قهوه را با دقت ارزیابی کنید بلکه تعصبات شخصی شما را نشان می­دهد و قدرت چشایی شما را تست می­کند. پس، بیایید نگاهی به چگونگی انجام آن بیاندازیم.
Blind Cupping یا کاپینگ چشم بسته چیست؟
Blind Cupping با کاپینگ معمولی قهوه که هیچ چیزی در مورد قهوه­ای که تست می­کنید نمی دانید ، تفاوت دارد. این بدان معنی است که به حقیقت نزدیک شوید. علاوه بر این، برای عینیت و بینش بهتر، می­توانید قهوه را از روستری های دیگر هم به میز آزمایش اضافه کنید.
در Blind Cupping افرادی که قهوه را می­چشند، نمی­دانند چه قهوه ای در کدام فنجان است . همچنین در یک Double Blind Cupping افرادی که این رویداد را میزبانی می­کنند نیز نمی­دانند.
هنگام چشیدن قهوه هدف این است که بهترین فنجان قهوه را پیدا کنید – بدون اینکه پیش داوری های خودتان بر نتایج تأثیر بگذارید. برند، نظرات دیگران و هزینه نسبی قهوه، همه عوامل تأثیرگذار در قضاوت ما از قهوه هستند.
پس Blind Cupping چگونه انجام می­شود؟ خوشحالم که پرسیدید!

Blind Cupping
آیا برای انجام Blind Cupping باید حتماً تفت دهنده قهوه باشید؟ قطعاً نه! تنها باید کسی باشید که به قهوه علاقه­مند است، مایل به بهبود چشایی خود است یا قدردان این نوشیدنی محبوب است.
در اینجا کاپینگ قهوه را دوباره توضیح نمی­دهیم – اگر مایلید این را یاد بگیرید، راهنمای آن را در اینجا بخوانید.  بیایید کار خود را ادامه دهیم و به چگونگی انجام Blind Cupping و Double Blind Cupping نگاهی بیاندازیم:
(حداقل) دو قهوه را انتخاب کنید.
یک شخص حرفه­ای در مورد قهوه را دعوت کنید تا (حداقل دو) قهوه توسط یک روستری دیگری بیاورد.
تجهیزات خود را آماده کنید (تخته کار، قاشق و غیره).
از شخص دیگری بخواهید تا زیر ظرف­ها را برچسب­گذاری کند و نمونه قهوه اولیه را در فنجان­های مربوطه قرار دهد.
فنجان­ها را با آب پر کنید و وارد فرآیند کاپینگ قهوه ( قهوه آزمایی ) شوید، با بو کردن شروع کنید و از طریقطعم، اسیدیته، غلظت، یکنواختی و غیره پیش بروید.
به هر جنبه از قهوه امتیاز بدهید.
مجموع امتیازات را حساب کنید.
فنجان­ها را بلند کنید و نام هر قهوه را در کنار یادداشت­های آن فنجان بنویسید.
نتیجه را قضاوت نکنید! ممکن است به قهوه ی رقیب خود امتیاز بالاتری از خودتان داده باشید.اجازه دهید این یک لحظه آموزنده باشد که در آن چیزی را درباره خودتان و قهوه ­تان یاد می­گیرید.

راهنمایی­های اضافه و ترفندها

برای به دست آوردن بیشترین بازده از Blind Cupping موارد زیر را امتحان کنید:
آن را به طور منظم انجام دهید (به خصوص اگر روستر هستید).هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، در آن ماهرتر می­شوید.
دوستان قهوه­دوست خود را دعوت کنید و برنامه چشیدن نوشیدنی های مختلف برگزار کنید. می­توانید یک قدم جلوتر بروید و از پنیر، شکلات یا هر غذای خاص و نوشیدنی دیگری هم استفاده کنید.
از یکی از دوستانتان که قهوه دوست ندارد درخواست کنید که به همراهتان این کار را انجام دهد.نظرات آن­ها عالی خواهد بود.(مادر خودم به من گفت که قهوه تیره ی سوپرمارکت را به انواع مختلف قهوه محلی ترجیح می­دهد).
تعصبات خود را به چالش بکشید و خود را برای یادگیری با Blind Cupping آماده کنید. به یاد داشته باشید که هر روز غذاهایی می­خورید و نوشیدنی­هایی می­نوشید که شامل صدها طعم مختلف هستند. هنگامی که با فرآیند خلاقانه ی چشیدن قهوه درگیر هستید، در چشیدن بهتر می­شوید و بعنوان یک حرفه­ای در صنعت قهوه رشد می­کنید.

خواندن 420 دفعه

اطلاعات تماس

  • بلوار ميرداماد-ايستگاه متروی ميرداماد-مجتمع تجاری اداری رز ميرداماد طبقه دوم تجاری واحد TS-12
  • 26403383 - 26403387
    مدیریت 09352200077 
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ما را دنبال کنید

آخرین مطالب ارسالی انجمن

Top