قهوه تیپیکا

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 قهوه تیپیکا اولین نمونه قهوه و سمبلی برای قهوه‌‌‌های عربیکا به شمار ‌می‌آید که اولین بار از سودان به اتیوپی برده شده و در قرن هفتم میلادی در‌ یمن به کشت انبوه رسیده است‌‌‌‌‌‌‌‌.
تیپیکا بعدها توسط هلندی‌‌‌ها به کشورهای هند شرقی برده شد و فراتر از آن در سال 1720 در مارتینیک کاشته شد‌‌‌‌‌‌‌‌.
میوه‌ی قهوه‌ تیپیکا در هنگام رسیدن به رنگ قرمز در ‌می‌آید و در مقابله با بیماری‌‌‌ها و آفت‌‌‌ها بسیار ضعیف است ولی طعمی‌ مطلوب در فنجان به جا ‌می‌گذارد و در دنیا طرفداران فراوانی دارد‌‌‌‌‌‌‌.


تیپیکا در کنار بوربون یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین زیرگونه‌های قهوه عربیکاست. این زیرگونه را به‌عنوان قدیمی‌ترین زیرگونه‌ از گونه‌ی عربیکا می‌شناسند که تصور می‌شود اولین بار در قرن پانزده یا شانزده میلادی در جنوب شرقی اتیوپی کشت شده است. در اوائل قرن شانزدهم هلندی‌ها تیپیکا را از یمن و احتمالا از طریق مالابار در هند به آسیا (مشخصا منطقه‌ی جاوا در اندونزی) بردند و اسپانیایی‌ها به فیلیپین. نمونه‌های اولیه‌ی زیرگونه‌ی تیپیکا که شباهت بسیاری به آن‌چه امروز به‌عنوان زیرگونه‌ی جاوا می‌شناسیم، در اوایل قرن ۱۸ از همین جزیره‌ی جاوا به مناطق دیگر برده شد. بعد از سال ۱۷۲۰ تیپیکا به منطقه‌ی کارائیب و آمریکای لاتین رسید.
واژه‌‌ی تیپیکا همچنین به دسته‌ای از زیرگونه‌های قهوه عربیکا اتلاق می‌شود که وجه اشتراک آن‌ها، ارتفاع بلند درخت‌شان است.
برگ درخت زیرگونه تیپیکا مخروطی‌شکل است و ارتفاع آن به ۴/۵ متر می‌رسد. سر برگ‌های درخت جوان قهوه تیپیکا به برنز تیره می‌زند و میوه و دانه‌ی آن به‌نسبت بزرگ است. معروف است که درختان تیپیکا باردهی نسبتا پایینی دارند و تقریبا به تمامی آفت‌‌ها و بیماری‌های شناخته‌شده‌ی قهوه مانند زنگ برگ، حساس‌اند. کیفیت زیرگونه‌های تیپیکا که در کشورهای آمریکای مرکزی کشت می‌شوند به نسبت خاستگاه‌های دیگر بالاتر است.
زیرگونه‌ی تیپیکا با وجود باردهی به‌نسبت پایین و آسیب‌پذیری آن در برابر آفت‌ها، به دلیل مرغوبیت بالقوه‌اش همچنان جزو محبوب‌ترین گزینه‌های کشاورزان قهوه در سراسر کمربند قهوه‌ای قرار دارد. به‌طور مثال بعضی از زیرگونه‌های تیپیکا به شیرینی منحصربه‌فردشان معروف‌اند.
بعضی از معروف‌ترین فرزندان ژنتیکی زیرگونه‌ی تیپیکا عبارت‌اند از:
بلومانتین (Blue Mountain) (جامائیکا، پاپوا گینه نو)
ماراگوجیپه (Maragogype / Maragogipe)
گواتمالا (Guatemala)
گاروندنگ (Garundang) (سوماترا)
سوماترا (Sumatra)
پاچه (Pache)
جاوا (Java)
کونا (Kona) (هاوایی)
کریولا (Criollo) (آمریکای جنوبی)
آرابیاجو (Arabigo) (آمریکا)
پلوما هیدالجو (Pluma Hidalgo) (مکزیکو)
‌ سن برناردو و سن رامون (San Bernardo & San Ramon) (برزیل)
کنتس و چیکومالگو (Kents & Chickumalgu) (هند)
با نگاهی به لیست بالا می‌بینیم که بعضی از مطرح‌ترین زیرگونه‌های قهوه مانند بلومانتین، سوماترا و کونا از فرزندان تیپیکا هستند. با پیوند هم خود تیپیکا و هم فرزندان آن با زیرگونه‌های دیگر، زیرگونه‌های دیگری حاصل می‌شوند که هم از نظر باردهی بهترند و هم کیفیت؛ از آن‌جمله می‌توان به پاکامارا، موندو نووو (Mundo Novo) و کاتوای اشاره کرد.

خواندن 246 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 بهمن 1398 13:46
محتوای بیشتر در این بخش: « نگهداری قهوه در یخچال مصرف قهوه »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید